KNSB-ronde 6: Winst voor team 1 & 2, einde seizoen team 3

Deze keer in Daalhof de inhaalronde. Op zaterdag 28 maart speelden 48 schakers hun potje in het buurtcentrum. Onze eigen locatie was niet beschikbaar door een kienmiddag. Dat is in Limburg een heel begrip, maar in de rest van Nederland is het bekend als het spelletje bingo. Schaken wordt lastiger als je achter je hoort: “Nummer 5, Nummer 81” en “Bingo!”. Dank voor de gastvrije ontvangst in het Atrium in Daalhof!

Korte verslagen vind je hieronder.

Team 1

Team 1 speelde tegen de Drie Torens en is heel dicht bij het kampioenschap. Het werd geen gemakkelijke wedstrijd. Eerst was het Redzep die Maastricht op 1-0 bracht, daarna wonnen Michal en Jasper hun partij. Jelmer verloor 3-1.

Diep na de tijdscontrole waren de andere 4 partijen nog bezig. Pranav had een moeilijke middag en leek te gaan verliezen. Paula kwam niet veel verder in haar partij. Ilja deed een poging het zichzelf heel moeilijk te maken, hij won al heel vroeg in de partij een kwaliteit, maar raakte verstrikt in een gruwelijke aanval van zijn tegenstander. Hij moest de kwaliteit uiteindelijk weer teruggeven en hield een gewonnen maar moeilijk dame-eindspel over. Dat speelde hij goed.

Dan was er nog op bord 8 Frans, die het heel moeilijk heeft dit jaar. Dit keer kwam hij geweldig uit de opening en stond als één van de eersten gewonnen. Het noodlot sloeg helaas weer toe en Frans verloor een lange partij in het toreneindspel.

Paula won toch en daarmee stond het 5-2. Pranav speelde nog, maar stond inmiddels bijna mat. Op dat moment twijfelde wit wat, maakte wat onnauwkeurige zetten en verloor compleet de controle. Pranav was er als de kippen bij om de  6-2 eindstand op het scorebord te zetten. Met nog 1 wedstrijd te gaan, 2 matchpunten voor op ’t Pionneke heeft Maastricht 1 alle troefkaarten in hand om kampioen te worden.

Team 2

Maastricht 2 tegen Blerick 2 was een gelijkwaardige wedstrijd. Het verschil werd gemaakt op bord 2, waar Reinier geen tegenstander trof en een vol punt aantekende. Over de andere 7 borden werd het 3,5-3,5. Het tweede team is hiermee nog in de strijd om degradatie te ontlopen. De laatste wedstrijd tegen de DJZ is daarbij enorm belangrijk.

Team 3

Team 3 verloor met duidelijke cijfers van de kampioen Blerick 3. Hiermee is het seizoen ten einde in de 6e klasse. Omdat er 4 teams degraderen, is team 3 volgend jaar in de 7e klasse te bewonderen.

Plaats een reactie

Wil je onze jeugd steunen?

Neem een veld op ons schaakbord!

Wil je ons steunen? De bijdrage zetten we in voor onze jeugd, met name de jeugdopleiding.
Voor 10 euro per jaar kun je een veld op ons schaakbord bezetten met daarop je naam, foto of (bedrijfs-)logo.
Wil je midden op het bord? Neem dan een van de centrumvelden (d4, e4, d5 en e5) á 25 euro per jaar.

Stuur een mail naar schaakverenigingmaastricht en we nemen contact op.

Winkel online, sponsor gratis de vereniging!

Online bestellen of boeken bij webwinkels als Bol, Coolblue, Thuisbezorgd, Zalando of Booking.com?
Klik altijd eerst op het logo hierboven om via SponsorKliks naar zo’n webshop te gaan. Of gebruik de SponsorKliks app.
Zo verdient u geld voor de vereniging met elke online aankoop – zonder dat het u ook maar iets extra kost!